Rodzaje kredek – jakie wybrać dla dzieci do kolorowania?

Dzieci lubią spędzać czas kreatywnie, dlatego warto im w tym pomóc. Kredki nie kosztują wiele, a mogą być wspaniałą formą rozrywki dla najmłodszych. Zwłaszcza że obecnie znajdziemy w sklepach różnego rodzaju kredki dla dzieci. Na które warto się zdecydować?

Kredki dla dzieci

Z kredek korzystają dzieci w każdym wieku. Już w przedszkolu zaczynają naukę rysowania. Malują tak, jak potrafią, chętnie szlifują swoje umiejętności i chwalą swoimi dziełami.

Kredki dla dzieci to doskonały prezent. Mogą pomóc w rozwoju wyobraźni i kreatywności. Nie zawsze trzeba kupować kolorowanki. Wystarczy kartka, kredki i dziecko znajdzie sobie już coś, co mogłoby samo narysować. A na jakie kredki warto się zdecydować?

Kredki ołówkowe

Najczęściej sięga się po kredki ołówkowe. Wykonuje się je z drewna polakierowanego w odpowiedni kolor. W środku znajduje się barwiony grafit. Ostrzy się je z pomocą temperówki. Można z ich pomocą narysować niemalże wszystko, a dostaniemy je w niemalże każdym sklepie papierniczym.

Dla młodszych dzieci można tez kupić grubsze kredki o prostokątnym kształcie. O wiele łatwiej się je chwyta. Dla starszych wystarczą klasyczne.

Kredki świecowe

Nazywa się je też woskowymi, bo są zrobione z barwionego wosku lub parafiny. Kredki świecowe mają zapach świecy, ale mogą być też bezwonne. Przez miękką, tłustą konsystencję szybko się zużywają. Można je ostrzyć, ale nie ma takie potrzeby, gdyż całe są do używania.

Poleca się je szczególnie młodszym, gdyż nie wymagają szczególnego nacisku podczas rysowania.

Kredki akwarelowe

Kredki akwarelowe nazywa się także wodnymi. Można nimi malować jak zwykłymi kredkami lub potem namoczyć rysunek wodą, przez co da efekt malowania farbami akwarelowymi. Mogą zatem dać o wiele więcej zabawy podczas korzystania.

Kredki do szkoły

A które kredki najlepiej nadają się do szkoły? Najlepiej zdecydować się na świecowe oraz klasyczne, gdyż z nich najczęściej korzysta się na lekcjach. Kredki do szkoły powinny być wygodne w korzystaniu dla dziecka. Warto zatem kupić zestaw, który zawiera podstawowe kolory, ale może być też rozszerzony, jeśli dziecko ma zapędy artystyczne.