Kolorowanki Dzień Ziemii do druku | Pobierz lub wydrukuj za darmo

Dzień Ziemii kolorowanki do druku. Dzień Ziemi to ważna data w kalendarzu każdego człowieka. To czas, w którym całym światem przetacza się fala ekologicznych działań i akcji, mających na celu przypomnienie, jak ważne jest zachowanie naszej planety. Dlatego przygotowaliśmy dla was kolorowanki związane z Dniem Ziemi, które pomogą w edukacji najmłodszych o konieczności dbania o naszą planetę. Można je łatwo pobrać i wydrukować, aby cieszyć się zabawą malowania, a jednocześnie przypomnieć sobie o odpowiedzialności, jaką mamy za przyszłość naszego świata.

Kolorowanki Dzień Ziemii

Kolorowanka Dzień Ziemii do druku – 1

Pierwszy szablon kolorowanki przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. Znajdują się na nim proste kształty przedstawiające naturę w postaci drzew, kwiatów, słońca i zwierząt. Rysunek jest ułożony w taki sposób, by umożliwić malowanie farbami lub kredkami. Dzieci mogą się jednocześnie uczyć o otaczającej nas przyrodzie oraz rozwijać swoją wyobraźnię artystyczną.

Kolorowanka Dzień Ziemii do druku – 2

Drugi szablon to bardziej skomplikowany rysunek, idealny dla dzieci starszych i młodzieży. Znajdują się na nim elementy otaczającej nas planety w postaci oceanów, lasów, łąk oraz zwierząt, takich jak ptaki, niedźwiedzie czy żółwie morskie. Rysunek ten może również być punktem wyjścia do kreatywnych działań artystycznych, jak np. namalowanie obrazu na podstawie tego szablonu.

Kolorowanka Dzień Ziemii do druku – 3

Trzeci szablon to wyjątkowo piękny rysunek przedstawiający piękno naszej planety. Znajdują się na nim wspaniałe krajobrazy, takie jak góry, doliny, rzeki, a także zwierzęta żyjące w takich miejscach. Szablon ten zachęci dzieci do malowania i odkrywania piękna natury oraz zainspiruje do działań na rzecz ochrony środowiska. Wszystkie szablony są do pobrania z internetu, dzięki czemu każde dziecko będzie miało możliwość kreatywnych działań artystycznych i poznania świata przyrody.