Dzień Uśmiechu karty pracy do druku i materiały do pobrania w PDF

Dzień Uśmiechu karty pracy i materiały dydaktyczne do pobrania i druku w PDF. Pobierz darmowy zestaw skierowany dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3. Wszystkie materiały dla nauczycieli dostępne są za darmo.

Dzień Uśmiechu to międzynarodowe święto obchodzone corocznie w pierwszy piątek października. W 2023 roku obchodzimy je więc 6 października. Święto to zostało stworzone z myślą o promowaniu pozytywnego nastawienia i szerzeniu radości przez uśmiechanie się do siebie nawzajem. Założeniem jest, że upowszechnianie uśmiechu może przyczynić się do poprawy nastroju, wzmacniania więzi międzyludzkich i budowania pozytywnego otoczenia, zarówno dla jednostki, jak i dla społeczeństwa jako całości.

Dzień Uśmiechu karty pracy do druku

Aby ułatwić przygotowanie scenariusza na Dzień Uśmiechu udostępniamy za darmo materiały do pobrania. Karty pracy na Dzień Uśmiechu oraz kilka innych propozycji z pewnością pozwoli uczynić ten dzień jeszcze przyjemniejszym. Wszystkie materiały do druku można pobrać za darmo.

W zestawie znajduje się m.in. kilka kart pracy, kolorowanka, opaska na głowę, bransoletka. Całość można zobaczyć poniżej.

Każdą stronę można wydrukować bezpośrednio z naszej strony lub pobrać całość materiałów do druku w PDF.

Jak świętować Dzień Uśmiechu?

Obchodzenie Dnia Uśmiechu jest bardzo proste i nie wymaga żadnych skomplikowanych przygotowań. Oto kilka pomysłów, jak można uczcić to święto:

  1. Uśmiechaj się do ludzi: Najprostszy i najskuteczniejszy sposób na obchodzenie Dnia Uśmiechu to po prostu uśmiechanie się do ludzi na ulicy, w pracy, w szkole czy wszędzie tam, gdzie się znajdujesz.
  2. Rozdawaj karty z uśmiechem: Możesz przygotować małe karty z obrazkiem uśmiechniętej twarzy lub pozytywnym przesłaniem i rozdawać je znajomym, rodzinie lub nawet nieznajomym.
  3. Organizuj zabawne aktywności: Zorganizuj zabawne gry, konkursy lub inne aktywności, które rozśmieszą ludzi i sprawią, że będą się uśmiechać.
  4. Podziel się śmiechem w mediach społecznościowych: W mediach społecznościowych możesz podzielić się memami, filmikami czy innymi treściami, które rozśmieszają i rozpowszechniają uśmiech.
  5. Doceniaj innych: Wyrażaj swoje uznanie i wdzięczność wobec innych, co także może wywołać uśmiech na ich twarzach.

W przedszkolu i szkole podczas zajęć z dziećmi można skorzystać z naszych darmowych materiałów do druku na Dzień Uśmiechu.

Dlaczego warto świętować Dzień Uśmiechu?

Uśmiech ma wiele korzyści, zarówno dla nas samych, jak i dla innych. Pomaga zmniejszyć stres, poprawia samopoczucie, a także buduje pozytywne relacje międzyludzkie. Dodatkowo, uśmiech jest zaraźliwy – kiedy uśmiechasz się do kogoś, istnieje duża szansa, że osoba ta odwzajemni Twój uśmiech. W ten sposób możemy razem przyczyniać się do tworzenia bardziej pozytywnego świata.