Akademia Jednorożców kolorowanki do wydruku

Kolorowanki Akademia Jednorożców do druku to doskonała propozycja dla wszystkich małych fanów tej popularnej bajki. Dzięki nim dzieci mogą spędzić czas na kreatywnej zabawie, a jednocześnie rozwijać swoje umiejętności manualne i wyobraźnię. Kolorowanki z postaciami z Akademii Jednorożców dostępne są do pobrania za darmo w formacie PDF.

Darmowe kolorowanki Akademia Jednorożców

Na stronie kolorowanki.info dostępne są darmowe kolorowanki do druku z bajki Akademia Jednorożców. Każda kolorowanka dostępna jest w pliku PDF do wydruku. Wybierz obrazek, który chcesz pokolorować, a następnie pobierz go na swoje urządzenie lub wydrukuj. Poniżej możesz pobrać wszystkie kolorowanki w jednym pliku PDF.

Zobacz również: Kolorowanki z jednorożcami do druku

Sophia Oraz Rory Kolorowanka Akademia Jednorozcow
Isabel Oraz Layla Kolorowanka Akademia Jednorozcow
Sophia Oraz Isabel Kolorowanka Akademia Jednorozcow
Isabel Kolorowanka Akademia Jednorozcow
Ava Oraz Listek Kolorowanka Akademia Jednorozcow
Layla Kolorowanka Akademia Jednorozcow
Rory Kolorowanka Akademia Jednorozcow
Akademia Jednorozcow Bohaterowie Kolorowanka
Kolorowanka Akademia Jednorozcow

Poniżej możesz pobrać wszystkie kolorowanki w PDF.

Kolorowanki z postaciami Akademii Jednorożców

W Akademii Jednorożców występują różne postacie, które dzieci mogą pokolorować. Są to m.in. Sophia, Ava, Rory, Layla, Valentina, Isabel, Pani Primrose, Crimsette, Ravenzella, Ash, Pani Furi, Pani Wildwood, Pan Tansy i Pani Rosemary. Najważniejsi bohaterzy znajdują się na dostępnych kolorowankach, oczywiście wraz ze swoimi jednorożcami.

Kolorowanie, czyli rozwojowa zabawa

Akademia Jednorożców i kolorowanki to świetna rozrywka. Należy jednak pamiętać, że kolorowanie to nie tylko zabawa, ale także sposób na rozwijanie różnych umiejętności u dzieci. Kolorowanki uczą nazywać kształty, zwierzęta, rośliny i przedmioty. Pozwalają poznawać tradycje świąteczne. Zapewniają dzieciom kreatywną zabawę. Uprzyjemniają czas spędzany z dziećmi. Rozwijają wyobraźnię i kreatywność poprzez możliwość użycia różnych materiałów do kolorowania np. bibuły czy waty. Dają możliwość wspólnego, rodzinnego spędzania czasu. Są dostosowane do różnych grup wiekowych.