Jak działają kolorowanki dla dorosłych?

0

W ostatnim czasie sporą popularność zyskały kolorowanki dla dorosłych. Coraz więcej decyduje się na takie spędzanie wolnego czasu. Skąd wziął się taki fenomen? Dlaczego dorośli zaczęli korzystać z kolorowanek do wydruku?

Popularność kolorowanek dla dorosłych

Pokolenie 30-40 latków było przyzwyczajone do ręcznego pisania i korzystania z dłoni do czegoś więcej niż klikanie na klawiaturze. Nic więc dziwnego, że to właśnie oni zainteresowali się kolorowankami dla dorosłych. Choć trzeba przyznać, że osoby w innym wieku także chętnie je wybierają.

Dzięki temu można aktywować różne ośrodki z mózgu. Poprawiamy swoje myślenie, koncentracje, orientację przestrzenną, analityczne myślenie i pomagamy sobie w nauce. Poza tym malowanie poprawia rozwój myślenia abstrakcyjnego oraz przyczynowo-skutkowego.

Nie musisz kupować książeczek z mandalami. W naszym serwisie znajdziesz wiele darmowych kolorowanek do druku. Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Dlaczego warto kolorować?

Siedzenie kilka godzin przed komputerem każdego dnia nie wpływa dobrze na nasz mózg. Może sprzyjać rozproszeniom, gorszemu myśleniu. Żyjemy w świecie z pikseli i nie wyobrażamy sobie innego.

Dlatego kolorowanie tak wciąga. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, a można w prosty sposób zapełniać obraz barwami i pozwolić mózgowi na chwilę oderwać się od elektroniki. Jest to o wiele lepsze od telewizji.

Pomoc ze stresem

Stres w obecnych czasach jest niemalże plagą. Przez niego  możemy pogorszyć swoje zdrowie. Chociaż w niewielkiej ilości pobudza kreatywność i działa na nas mobilizująco. Jednak zamartwianie się nie pomaga nam się rozluźnić.

Za to kolorowanie już tak. Na chwile odrywamy się od problemów, zajmujemy myśli czym innym i powtarzamy spokojnie te same czynności, które pozwalają nam wypocząć.

Podsumowanie

A zatem czy warto kolorować? Zdecydowanie. Choćby ze względu na to, że możemy lepiej radzić sobie ze stresem i pozwalamy naszemu mózgowi nie tylko wypocząć. My dajemy mu możliwość do rozwoju.

Skomentuj

Your email address will not be published.